Käpylän pallo | Edustus

Aaron Sivonen sopimukseen edustusjoukkueen kanssa

18.12.2022
Käpa

2005-syntynyt Aaron Sivonen siirtyy KäPan edustusjoukkueen miehistöön seuran B-junioreista. Aaron on edustanut KäPaa jo 8-vuotiaasta alkaen. Hänen pelipaikkansa löytyy laitapakin tontilta.

Urheilutoimenjohtaja Marko Honkanen toivottaa Arskan tervetulleeksi joukkueeseen.

"Arska on ollut seurassa jo lähes kymmenen vuoden ajan. Viime kaudella hän oli BSM-joukkueemme tukipilareita ja on mahtavaa, että oman kasvatin tarina seurassa jatkuu edustusjoukkueessa ensi kaudella."

Aaron siirtyy innoissaan edustusjoukkueeseen ja kohti aikuisten pelejä.

"Tulin seuraan jo 8-vuotiaana ja olen kulkenut koko United-polun läpi Käpassa, joten seura merkitsee minulle hyvin paljon. Siirryn edustukseen hyvillä ja odottavaisilla fiiliksillä. Harjoitukset ovat alkaneet hyvin. Meillä on hyvä valmennus ja taitavia pelaajia sekä ilmapiiri on ollut hyvä. Tavoitteeni tulevalle kaudelle on ottaa askel miesten peleihin, kehittyä pelaajana ja auttaa joukkuetta menestymään."